A felhőszolgáltatások segítik a vállalatokak a költségek és az erőforrások optimalizálásában, és rugalmasabb, agilisabb működést tesznek lehetővé. Azonban ahhoz, hogy előnyeit maximálisan kiaknázhassuk, a felhőt is tudni kell biztonságosan használni.
Lássuk az ezzel kapcsolatos leggyakoribb mítoszokat:
- A felhő nem elég biztonságos: A mai felhőszolgáltatások már számos beépített biztonsági funkcióval rendelkeznek, így az adatmegosztás jellemzően biztonságosabb a felhőben.
- A kis- és középvállalkozások nincsenek veszélyben: A kiberbűnözők mérettől és iparágtól függetlenül sajnos bármelyik vállalatot megtámadhatják. Sőt, a támadók egyre inkább fókuszálnak a kisebb vállalatokra, mivel ezek rendszerei általában kevésbé védettek.
- A jó kibervédelmi eszköz biztonságot jelent:Nem elég beszerezni és telepíteni a legjobb védelmi megoldásokat, később a biztonság fenntartására is figyelmet kell fordítani.
- A kiberbiztonság kizárólag az informatikai részleg felelőssége: Természetesen az informatikai részleg határozza meg az infrastruktúrát védő politikát és iránymutatásokat, valamint ők telepítik, működtetik a védelemért felelős eszközöket. A cégen belül azonban bárki célpont lehet, ráadásul egyre több alkalmazott dolgozik távoli hozzáféréssel otthonról, ami szintén növeli a támadási felületet.
- Az IT-biztonsági eszközök és szolgáltatások túl drágák: Noha a felhőbiztonság összköltsége jelentős befektetésnek tűnhet, a teljes megtérülés gyorsabb, a költségek pedig sokkal alacsonyabbak, mint azok a károk, amiket egy esetleges kibertámadás okozhat.
Az Auware Engineering Kft. az ügyfelekkel együttműködve segít a működés biztonsági kihívásainak kezelésében ebben a kapcsolatokkal átszőtt világban. Elmagyarázzuk ügyfeleinknek a rájuk és adataikra leselkedő fenyegetéseket és kockázatokat, és segítünk nekik megtalálni az üzleti igényeikre szabott mérséklő kontrollokat.