Robotika: kihívás és egyben lehetőség

9fb222c2-cb0b-41e3-9383-b0eb8364fee8
A nagyobb keresletű területeken a dinamikus robotizáció a hatékonyság, a termelékenység és a reagálóképesség növelésének szükségességére adott válaszként történik.

Cikk megosztása

A pandémia, a világválság, a háború és az inflációs környezet a robotikára is meglehetősen kihat, jóllehet ez a terület messze nem mutat olyan komor eredményeket, mint a technológiai beruházások más formái. Noha néhány ország képes volt a robotikára fordított forrásait bővíteni, mások, így Közép- és Kelet-Európa, India és a skandináv országok jelentősen, akár 25 százalékkal kevesebbet költöttek robottelepítésekre.

Ahol nagyobb a kereslet, ott a robotizáció is dinamikusabban zajlik. Ez történt például az elektronikai ipar területén: egyetlen év leforgása alatt mintegy száztízezer új robotegységet telepítettek a háztartási készülékek, elektromos berendezések, félvezetők, napelemek, számítógépek, távközlési eszközök valamint a videó és elektronikus szórakoztató cikkek gyártásához.

Mit hoz a jövő?

Az idei év minden valószínűség szerint az orosz-ukrán konfliktus okozta nehézségek leküzdésével telik majd. Még a szakértők sem értenek egyet abban, hogy a válság utáni éra mekkora lendülettel fog járni. Az automatizálás üzleti tervének kigondolása ill. a megfelelő megoldás kiválasztása nem könnyű. Ám a megfelelő partnerrel az oldalán bízhat abban, hogy a jövője jó kezekben lesz, és hogy a megfelelő rendszerek kerülnek implementálásra, és ezek jövőbeli karbantartása is biztosítva lesz.

Ez is érdekelheti...

Segítségre van szüksége a gépesítés és a termelés vonatkozásában?

Itt vagyunk, hogy segítsünk!